Антикорупційний урок проект EdEra та Програма Розвитку ООН в Україні

За підтримки Міністерства закордонних справ Данії

Шановні вчителі, директори шкіл та учні! 9 грудня відзначається міжнародний день боротьби з корупцією. Програма розвитку ООН в Україні та проект EdEra підготували антикорупційний урок, який можна провести у вашій школі.

На цій сторінці ви знайдете необхідні матеріали: сценарій уроку, презентацію та відео, які допоможуть зробити цей урок яскравим та ефективним для учнів. Приєднуйтеся до інціціативи та приємного навчання!

Відгук про проведення антикорупційного уроку

Для проведення антикорупційного уроку у себе в школі вчителю потрібно завантажити архів з файлами та ознайомитись з коротким посібником.

Презентаційні матеріали

Презентація для уроку

Відеоматеріали

Переможці конкурсу презентацій 2017/2018 року

Перше місце

Казка – «Хатка, яку збудував собі Джек»
Підготували: Учні 10 класу (Сітанська Марина, Комаренко Олександра) та педагог-організатор – Футько Інна Вікторівна. Криворізька загальноосвітня школа I-III ст. №51, 10 клас

Переглянути

Друге місце

Еліксир життя України на межі зникнення
Виконали: Прокопович Роман Костянтинович та викладач – Оксана Володимирівна Колесник

Переглянути

Друге місце

Корупція – ворог доріг
Підготували: Учениця 9-го класу – Боднар Сніжана та вчитель англійської мови – Лень Ольга Іванівна, Смирновська філія Олексіївського НВК.

Переглянути

Друге місце

Залізниця з «минулого» або історія однієї подорожі
Виконали: Шайденко А., Гавриленко В., учні 10-Б класу; Матвійчук О.Б. – учитель правознавства, Нікашкіна Н.В. – учитель української мови та літератури, Конотопська спеціалізована школа ІІ-ІІІ ступенів №2, Сумської області

Переглянути

Друге місце

«Пан Коцький» народна казка на новий лад
Виконали: 24 учні, 4-А клас, Полонська Альфія Саліхівна, Смолякова Людмила Леонідівна, Новогродівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7, Донецька область

Переглянути

Третє місце

Жовква – ідеальне місто для корупції
Підготували: Цимбала Юрій Володимирович – учень 6-Б класу, керівник – Цимбала Мар'яна Євгенівна, Жовківська загальноосвітня школа № 2 І-ІІІ ступенів,

Переглянути

Третє місце

Чи повернеться до Борислава колишня його слава?
Виконали: Учень 11-го класу – Шемлій Сергій та вчитель – Ковтало Оксана Романівна, ЗЗСО І-ІІІ ступенів №8, м. Борислав, Львівська обл.

Переглянути

Короткий навчальний посібник «Антикорупційний урок» є збіркою матеріалів, які можуть бути корисні вчителям для проведення відповідного уроку у старших класах середньої школи до Міжнародного дня боротьби з корупцією. Цей день відзначається 9 грудня у всьому світі, згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН.

Партнери проекту

Фотогалерея учасників

Відгуки про урок

Таран Марія Валентинівна
(Полтавська область)

Ми спочатку трішки сумнівалися стосовно проведення, бо не до кінця розуміли, як сприймуть учні інформацію й чи усвідомлять весь масштаб корупції. Але діти виявили величезне зацікавлення й під час дискусії навели безліч прикладів корупції, які спостерігали. Дякуємо Вам за надіслані матеріали, вони дуже допомогли.

Іваннікова Юлія Анатоліївна
(Донецька область)

У січні 2018 року я провела антикорупційний курс для школярів. На уроках діти на простих прикладах пояснювали суть корупції, показували, як легко кожному опинитися в становищі, коли корупція здається нормою, усвідомили, до яких саме наслідків вона призводить. Учні зробили висновки про наслідки корупції.

Біленченко Я.А., Романовська О.В., Гузь Т.М. (Сумська область)

Дуже цікавий урок, матеріали вкрай актуальні на цьому етапі життя. Ми також долучили до уроку поліцію та вчителів. Діти були задоволені, тому наступного року теж будемо проводити.

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам уроку і не обов'язково відображають погляди Міністерства закордонних справ Данії, Програми розвитку ООН чи інших агентств ООН.