Антикорупційний урок проект EdEra та Програма Розвитку ООН в Україні

За підтримки Міністерства закордонних справ Данії

Шановні вчителі, директори шкіл та учні! 9 грудня відзначається міжнародний день боротьби з корупцією. Програма розвитку ООН в Україні та проект EdEra підготували антикорупційний урок, який можна провести у вашій школі.

На цій сторінці ви знайдете необхідні матеріали: сценарій уроку, презентацію та відео, які допоможуть зробити цей урок яскравим та ефективним для учнів. Приєднуйтеся до інціціативи та приємного навчання!

Відгук про урок та конкурс презентацій

Для проведення антикорупційного уроку у себе в школі вчителю потрібно завантажити архів з файлами та ознайомитись з коротким посібником.

Презентаційні матеріали

Презентація для уроку

Відеоматеріали

Переможці конкурсу презентацій 2016 року

Перше місце

Великий Куяльник
Виконали: Лєпєхов Георгій та Петренко Людмила Миколаївна, Іванівська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Б.Ф. Дерев'янка, Одеська область

Переглянути

Друге місце

Корупція-ворог природи
Підготували: вчитель історії, словацької мови та літератури Пилип Ельміра Елемірівна та учні 8-А класу, ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Тур’я-Ремета, Перечинський район Закарпатська область

Переглянути

Третє місце розділили дві презентації

Колобок
Підготували: вчителі та учні 11 класу, Олексіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Смирновської сільської ради Більмацького району Запорізької області, 11 клас

Переглянути

Корупція
Виконали: Гергуль Ілля Вікторович, Панченко Владислав Володимирович, Кудіна Поліна Сергіївна, Коваленко Оксана Іванівна, спеціалізована загальноосвітня школа №2 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов, м. Чернігів

Переглянути

Короткий навчальний посібник «Антикорупційний урок» є збіркою матеріалів, які можуть бути корисні вчителям для проведення відповідного уроку у старших класах середньої школи до Міжнародного дня боротьби з корупцією. Цей день відзначається 9 грудня у всьому світі, згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН.

Партнери проекту

Фотогалерея учасників

Відгуки про урок

Таран Марія Валентинівна
(Полтавська область)

Ми спочатку трішки сумнівалися стосовно проведення, бо не до кінця розуміли, як сприймуть учні інформацію й чи усвідомлять весь масштаб корупції. Але діти виявили величезне зацікавлення й під час дискусії навели безліч прикладів корупції, які спостерігали. Дякуємо Вам за надіслані матеріали, вони дуже допомогли.

Іваннікова Юлія Анатоліївна
(Донецька область)

У січні 2018 року я провела антикорупційний курс для школярів. На уроках діти на простих прикладах пояснювали суть корупції, показували, як легко кожному опинитися в становищі, коли корупція здається нормою, усвідомили, до яких саме наслідків вона призводить. Учні зробили висновки про наслідки корупції.

Біленченко Я.А., Романовська О.В., Гузь Т.М. (Сумська область)

Дуже цікавий урок, матеріали вкрай актуальні на цьому етапі життя. Ми також долучили до уроку поліцію та вчителів. Діти були задоволені, тому наступного року теж будемо проводити.

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам уроку і не обов'язково відображають погляди Міністерства закордонних