Оновлення програм для базової загальної середньої освітиМіністерство освіти і науки України та проект EdEra за сприяння МФ «Відродження»

Колегія МОН затвердила оновлені програми, нижче ви можете завантажити їх у форматі pdf. EdEra спільно з МОН створює методичні відеорекомендації, які будуть публікуватись у липні на цій сторінці. Забирайте, використовуйте та оновлюйте школу вже сьогодні!

  • Оновлені програми для основної школи
  • Поради експертів, додаткові навчальні матеріали
  • Вільний доступ до всіх матеріалів
  • Вчителям, учням, батькам

Загальні зміни в оновлених навчальних програмах 5-9 класів

Відеорекомендації

Українська мова
«Комплексне завдання»

Тема уроку «Минулий час. Зміна дієслів у минулому часі». Юлія Романенко демонструє, як на основі аналізу тексту можна повторювати та вивчати новий матеріал.

Трудове навчання

На своїх уроках Юлія Приходько проводить ігри, що підвищують рівень позитивних емоцій серед учнів. Далі – організовує роботу учнів так, щоб вони одержали нові знання та розвивали власні здібності. А як це впливає на креативність і мотивацію учнів – у нашому відео.

Математика І

12 ідей, як виконати завдання уроку, зробити його цікавим і продуктивним для учнів, забезпечити формування ключових компетентностей, а також приділити достатньо уваги реалізації наскрізних ліній – у першій частині відеорекомендації від Наталії Панової.

Математика ІІ

У другій частині відеорекомендації з математики «12 ідей для цікавого уроку» Наталія Панова продовжує розповідати про методи, які допоможуть зробити навчання максимально ефективним для учнів, реалізувати наскрізні лінії та сформувати необхідні для дітей компетентності.

«Підприємливість і фінансова грамотність»

Способи реалізації наскрізної змістової лінії «Підприємливість і фінансова грамотність» на прикладі «Історії України», «Природознавства» та «Фізики» від трьох лекторів: Олени Бурлаки, Оксани Сампари, Віктора Ґудзя.

«Громадянська відповідальність»

Про те, як на прикладі тем з історії, мистецтва та української літератури реалізувати змістову лінію «Громадянська відповідальність» і пояснити важливість захисту людиною своїх прав, розповідають Леся Хлипавка, Олена Гайдамака, Анна Білоус.

«Здоров’я і безпека»

Впровадження наскрізної змістової лінії «Здоров’я і безпека» на уроках біології та географії – у відеорекомендації з Олександром Козленко та Марком Бобровським. Експерти діляться досвідом, як заохотити учня до здорового способу життя і навчити формувати безпечне для життя середовище.

«Екологічна безпека і сталий розвиток»

Реалізація наскрізної змістової лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток» на уроках зарубіжної літератури і трудового навчання – у відеорекомендації з Оленою Семенюк і Андрієм Терещуком. Вони розповідають, як допомогти учням осмислити важливість захисту довкілля.

Хмарні технології на уроках історії

Доцільність використання можливостей інтернет-простору і, зокрема, хмарних технологій пояснює Олена Бурлака. Онлайн-сервіси дозволять організувати віртуальну дискусію та ефективну співпрацю між учителем і учнями.

Інформатика (частина 1)

Вивчення програмування в школі – це не лише про набуття вміння складати програми, а й про співпрацю, відповідальність, наполегливість та креативність. Як сформувати ці навички та риси характеру під час уроків з інформатики, розповідає Оксана Пасічник у першій частині відеорекомендації.

Інформатика (частина 2)

У другій частині відеорекомендації з інформатики Оксана Пасічник розповідає, як ставити правильні запитання та спонукати дітей до дискусії. Для прикладу вчителька пояснює, як зробити теоретичні уроки «Історія розвитку комп’ютерної техніки» або «Інформаційна безпека» цікавими для учнів.

Англійська мова (частина 1)

У першій відеорекомендації Валентина Тумасова розповідає про основні акценти взаємодії учнів і вчителя під час вивчення іноземної мови. Учні хочуть працювати в команді, виконувати різні ролі, знаходити альтернативні рішення однієї проблеми. Тому на уроках варто моделювати ситуації, близькі до реальності.

Англійська мова (частина 2)

У цьому відео Валентина Тумасова пояснює, чому під час вивчення іноземної мови необхідно використовувати новітні технології. Також, на думку вчительки, хорошою мотивацією для учнів є залучення до різноманітних освітніх проектів, що актуалізує необхідність вивчення англійської мови.

Конкурс модераторів

Конкурс модераторів

Перед тим, як програми будуть опубліковані для публічного обговорення, ми повинні сформувати команди модераторів та робочі групи. Якщо ви бажаєте бути модератором обговорень та співкерівником робочих груп у проекті оновлення програм, будь ласка, заповніть анкету за посиланням:https://edera1.typeform.com/to/P2kgsi

до 5 лютого
Обговорення

Перша сесія онлайн обговорення

Чинні навчальні програми розміщуються на платформі EdEra для загального обговорення, де всі бажаючі, авторизувавшись, зможуть висловити свої пропозиції щодо їх модернізації.

з 13 по 24 лютого
Обробка коментарів

Обробка коментарів

Робочі групи спільно з модераторами доопрацьовуватимуть програми

з 28 лютого по 12 березня
Обговорення

Друга сесія онлайн обговорення оновлених програм

22 березня по 2 квітня
Обробка коментарів

Обробка коментарів

Робочі групи спільно з модераторами доопрацьовуватимуть програми

3 квітня по 17 квітня
МОН

Доопрацьовані програми будуть представлені на засіданні колегії МОН

На початку травня 2017

Слідкуйте за новинами і анонсами

Розповсюджуйте, будь ласка, інформацію про проект, щоб долучити якомога більше спеціалістів до обговорень:

Плюсанути

За підтримки міжнародного фонду «Відродження»