Колошкільне дитинознавство зі Світланою Ройз

Про проект

Курс створювався з великою повагою та вдячністю до вчителів і всіх, хто супроводжує дітей під час їх дорослішання. Дуже хотілося зробити його практичним, насиченим і веселим, і в дуже простій формі говорити про глибокі речі. «Колошкільне дитинознавство» складається з 7 блоків — з іграми, практиками адаптації до школи (садочку), трансформації тривоги, агресії, секретами повернення концентрації уваги, «направлення» активності на перерві та «входу» в урок. А також — практичними думками з турботою про самого вчителя, вихователя, батька чи матір. Курс ми знімали «наживо», без суфлеру. І, при всій моїй рішучості та тренуваннях, — записати його українською мовою все ж не наважилася. Весь курс супроводжують субтитри українською мовою. Вся наша команда — студія онлайн-освіти EdEra, ГО «Смарт Освіта» і я — ми дуже сподіваємося, що курс буде корисний :)

Світлана Ройз

Відеолекції

Блок 1. Знайомство з простором. Введення правил

Знайомство-подорож Студією. Цей блок про те, як створити безпечне, збагачене навчальне середовище. Як включити різні канали сприйняття дитини, встановити правила. Як налаштувати дитину на навчальний процес.

Блок 2. Адаптація, безпека, включеність у навчальний процес

Нескладні практики для «увімкнення» всіх каналів сприйняття. Практики для відчуття безпеки й близькості в класі, адаптації до школи, фокусування уваги. Пісні-налаштування, орігамі, «Серце класу», «браслет-невтрачайка», малювання форм.

Блок 3. Налаштування на урок

Формування простору уроку. Для кожної дитини важливе «переключення» — перефокусування з простору сім’ї чи перерви на «простір уроку». У цьому блоці розглядається практикум налаштування на урок. Ігри, практики, вправи і «несекретні секрети» для всіх каналів сприйняття.

Блок 4. Практикум з дітьми (Частина 1)

Прості психотерапевтичні (арт-терапевтичні) «інструменти» для трансформації невпевненості в собі, тривоги, сором’язливості, страху відповідати біля дошки. Створення метафори мудрості, сили. Налаштування на свій Потенціал.

Блок 4. Практикум з дітьми (Частина 2)

Ігровий практикум про безпечні й корисні активності дитини на перерві. Ігри для трансформації агресії та тривоги. Налаштування на урок. Нескладні практики уваги, ігри для зняття напруги й концентрації уваги.

Блок 5. Практикум для вчителя

Наша робота — ресурсозатратна. І дуже багато залежить від нашого стану й уміння повертати собі «ресурсність». Практикум про те, що допоможе нам не вигорати й може бути нашим помічником.

Блок 6. Секрети для вчителя

Секрети й «магія» для вчителя. Практикум про те, на що потрібно звертати увагу в поведінці дитини. Про техніку безпеки вчителя. Про «чарівну паличку» в руці вчителя й практичні методи закріплення інформації.

Відгук про курс

Організації-розробники

Розробники курсу дякують за участь в проекті неймовірним діткам: Супрун Олександру та Лісниці Лані. А також FOXCOOL за надання реквізитів під час зйомок.

Русская версия